Nationale damcompetitie KNDB  |  7e ronde  |  zaterdag 10 december 2011

hoofdklasse A

ADG wint streekderby


De 7e ronde van de landelijke damcompetitie leek een gemakkelijke overwinning te gaan worden voor ADG. Tegen streekgenoot DVSB stond het al na 2 uur spelen op een 4-0 voorsprong en werd de score uitgebouwd tot 6-0. Niets was echter minder waar. De Soest-Baarnse formatie vocht verbeten terug en kwam weer terug in de wedstrijd, Het team kon echter niet voorkomen dat de keistaddammers aan het langste eind trokken: 12-8.

De eerste partijzege aan ADG-zijde werd binnengehaald door Leo Rosendaal. Vanuit de bekende 32-28 18-22 opening bouwde teenstander Alex Ketelaars zijn aanval onvoorzichtig op. Zo rond de 20e zet was het al zo erg dat een voorpost van hem verloren zou gaan. Het partijverloop was nog eenvoudiger door een simpele twee-om-vier naar dam.

Tjon A Ong beleefde ook een gemakkelijke middag tegen Jerrie den Os. Reeds vanaf de prille opening zette hij zijn tegenstander middels lichte combinaties zwaar onder druk. De DVSB’er werd erg in zijn bewegingsvrijheid ingeperkt en het kostte hem grote moeite om al deze valstrikken te onderkennen en te omzeilen. Reeds op de tiende zet ging hij in de fout bij een poging zijn korte vleugel tot ontwikkeling te brengen. De ADG’er offerde vijf schijven en sloeg er maar liefst zeven voor terug waarna Den Os direct kon opgeven.

Gerrit de Bruijn maakte er 6-0 van. Vanuit klassiek legde invaller Evert van Grondelle weliswaar het vuur na aan de schenen maar kon op termijn niet voorkomen dat hij een sterke aanval kreeg te verwerken over zijn centrum. Gezien het tijdverbruik ging de DVSB’er toch (te) snel te werk waardoor de Bruijn een winnende doorbraak kon nemen. Schijfwinst was het gevolg, waarna de rest natuurlijk een kwestie van uitspelen was.

Knullig was het verlies van Marcel Everloo tegen Gerard van Mourik. Beiden laveerden rustig langs elkaar heen waarbij de DVSB’er iets meer grip kreeg op het centrum. In het middenspel werd er veel geruild, maar het evenwicht werd nergens verstoord. Het spel leek naar remise te kabbelen, maar van Mourik bracht handig nog eens een forcing in het spel en pakte toch nog de 2 punten.

Leo van der Laan verkleinde de achterstand tot 6-4. Kennelijk zat Ton Bollebakker niet lekker in mijn vel: de partij liep dan ook voor geen meter bij hem. Na een rustige klassieke opening kreeg Van der Laan licht temponadeel (lees:voordeel). In het late middenspel (12 om 12) begon de ADG’er steeds slechter te spelen. In plaats van pas op de plaats te maken, speculeerde hij op een confrontatie. De DVSB’er reageerde correct met een sterke Gesthem-doorstoot waarna Bollebakker er niet meer aan te pas kwam.

Frits Stuger had met zijn winst wel Vrouwe Fortuna in zijn buurt. Tegen Dick Beking ontstond klassiek waarbij hier en daar aan weerskanten wat speldenprikjes werden uitgedeeld. De ADG’er omzeilde het zgn. “Zetje van Weiss” en vlocht zelf in het late middenspel een leuke “Coup Deslauriers” in de stelling door te combineren op zijn twee randschijven 25 en 35. In tijdnood verzuimde Beking een afwikkeling die hem een overmachtseindspel zou moeten opleveren. In plaats daarvan koos hij voor een force die hem schijfwinst zou moeten opleveren, althans dat waren zijn gedachten. Maar hij werd onverhoeds verrast met een drieschijvenmeerslag naar dam. Nadat Stuger ook nog eens een 2e dam haalde was er geen redden meer aan! Een gevecht op de vierkante centimeter ontstond in de partij tussen Harry de Waard en Robert Sall. De Zeistenaar had zijn handen vol aan zijn vroegere pupil, die in de 2e helft van de partij positioneel sterk kwam opzetten. De ADG’er hield echter zij hoofd koel en kon n het late eindspel nog net ontsnappen: remise!

Kees de Jonge had een lastige opening tegen Erik Maijenburg, die klassieke trekjes vertoonde. Daarna kon hij een aanvallende “ruil” niet goed doorzetten dat verlies zou betekenen. Vervolgens moest hij in de slotfase ook nog eens 2 schijven offeren om geforceerd ook een doorbraak te krijgen. Wellicht dat de DVSB’er in de vervolgfase sterker had kunnen voortzetten, alhoewel het lastig was om een winst te vinden, als deze er in zou hebben gezeten.

Wim Martin was -wellicht mede vanwege de hoopgevende resultaten dit seizoen- aan het eerste bord geposteerd. Hij kreeg tegen Jelmer Martens een remise-opdracht mee. Nu ligt het betere hakwerk de Amersfoorter niet zo. Daarom koos hij ervoor een 'echte' partij te spelen. De DVSB-praeses ging daar vanzelfsprekend graag op in.

Er kwam flankspel op het bord. Bekende theorie tot de 20e zet. Martin week als eerste af, en dat zal niet meer voor herhaling vatbaar zijn. Hij kreeg minder spel, maar wist met kunst en vliegwerk nog wel naar een remise-achtige 8 om 8 toe te spelen. Op dat moment koos hij twee maal achter elkaar niet de meest logische voortzetting maar met een dubbel-offer werd de remise, en daarmee het elfde punt voor ADG, na vijf uur spelen toch veilig gesteld.

Cees Strooper kreeg al snel aantrekkelijk spel tegen Fred Van Amersfoort. Hij had keuze uit diverse opbouwmogelijkheden, maar koos uiteindelijk voor aanvalsspel. In het eindspel bezette de Hooglander een ijzersterke diagonaal, waardoor de stelling winst zou moeten opleveren. Een fatale zetomwisseling zorgde ervoor dat het toch nog remise liep.

EERSTE KLASSE B

Vrije val voor OG Utrecht


De trend van de laatste weken heeft OG niet kunnen doorbreken. Redelijk tot goed spelen maar op de beslissende momenten de punten weggeven aan de tegenstander... Een 10-10 of zelfs een 11-9 overwinning was zeker mogelijk geweest tegen GDC, maar uiteindelijk ging OG toch met een 12-8 nederlaag naar huis!

De winterstop van ruim een maand komt daarom niet slecht uit. Zo kan de ploeg met nieuw elan 2012 in en nog wat punten pakken om in ieder geval degradatie helemaal af te wenden.

Na een korte reis waren alle OG-ers ruim op tijd bij de speelzaal, alwaar 8 OG-ers zich wat konden opwarmen. Alleen de chauffeurs hadden wat moeite om een geschikte parkeerplek (betaald parkeren in de binnenstad van Gorichem!) te vinden, maar uiteindelijk waren ook die net op tijd terug om achter de borden plaats te nemen. Voorzitter Theo Voorspuy nam het woord en wees vooral op de beperkingen van het speellokaal: slecht verlicht en erg gehorig. Het verzoek was dan ook om zo min mogelijk lawaai te maken en analyseren in een andere ruimte.

De slechte verlichting speelde vermoedelijk Arie Schwartz parten. Een hekstellingspartij beviel tegenstander Ger Verhoeven niet en in het vroege middenspel brak hij los met centrumvoordeel. Maar de centrumuitval naar 28 werd niet goed ondersteund en plots zette Arie een lichte forcing in die hem een vrije doorloop naar dam opleverde. Damhalen op de lange lijn en op gemak een tweede dam halen had makkelijk gewonnen. Maar Arie deed het anders, speelde het eindspel veel te snel en liet tot verbijstering van alle OG-ers z'n dam nog afpakken met uiteindelijk remise!

Lex den Doop, uit tactisch oogpunt op bord 2 geplaatst, had niets in te brengen tegen de snel spelende Rick Verboon. Het gesloten half open klassiek van Lex sloeg niet aan en nadat Lex naar gesloten klassiek probeerde te switchen, brak Rick de stand open en kreeg een sterk centrum. De linkervleugel van Lex kwam onder druk en nadat Rick een voorpost op 37 had geplaatst, was het pleit snel beslecht (1-3).

Cock van Wijk trok de stand weer gelijk door tegenstander Arie van Genderen in het flankspel onder druk te zetten. De voorpost van Cock werd eraf geruild, maar toen Arie te snel het centrum probeerde te pakken, werd hij via een lichte forcing op schijfachterstand gezet. Cock kon daarna vrij doorlopen naar dam en Arie gaf op de 51e zet op (3-3).

Wim Vlooswijk had na de flankspelopening tegen Pelle Sterk iets makkelijker spel. Nadat na kleine verwikkelingen de vooposst van Wim was weggeruild, verwaterde het lichte voordeel en werd tot remise besloten (4-4). In de partij tussen Gerard Morsing en tegenstander Marinus van Genderen was het precies andersom. Daar had Marinus steeds gemakkelijker spel, maar Gerard hield de boel gesloten en ook hier werd de vrede getekend (5-5).

Theo Voorspuy zette Gorinchem weer op voorsprong door Wouter van Beek te verslaan. Laatstgenoemde had in het laveerklassiek de hele partij makkelijker spel. Toen hij in de tijdnoodfase nog een winstpoging deed, werd een kleine finesse van Theo hem fataal (5-7).

Lex van Amerongen probeerde via een open halve hekstelling tegenstander André van de Berg aan het wankelen te brengen. Die deed echter geen gekke dingen en nadat de stand naar open klassiek evolueerde, ging het in de tijdnood mis met Lex. Een geniepig damzetje van André sloeg de stelling uiteen van Lex en enkele zetten later moest hij capituleren (5-9).

Auke Zijlstra bracht weer wat hoop bij de OG-ers terug door Ernst de Heer te verslaan. Een zwarte voorpost van Ernst op 36 stelde Auke voor problemen, hij kon geen goed plan vinden. Dus werd die schijfafgeruild, maar daardoor kreeg Ernst wel de overhand op het centrum. Maar Ernst kwam wel in tijdnood en ten sloegen de kansen weer om ten gunste van Auke. Hij haalde eerder dam en zette een vangstelling op voor de eventuele dam van Ernst. Later kwam het eindspel van Scoupe op het bord, maar de witte schijf van Auke ston op 35 dus theortisch remise. In de tweede tijdnoodfase bezweek Ernst echter onder de druk en blunderde. Via een 1-om-2 pakte Auke nog de winst! (7-9)

Er was dus even hoop bij de OG-ers, maar daaraan maakte Theo de Swart defintief een eind. In de flankspelopening had OG-ers Johan Strous het al lastig om gelijk spel te houden en nadat na langdurig laveren van Theo de voorpost van Johan steeds meer geisoleerd raakte, ging die uiteindelijk verloren. Johan vocht door en leek wat centrumcompensatie te hebben. In het zesde speeluur zette Theom echter toch z'n voordeel om in winst (7-11).

Arne van Mourik tenslotte kon de nederlaag geen dragelijker aanzien geven, ondanks dat hij in de hele partij iets makkelijker spel had tegen Henk Houweling. Beiden braken door naar dam, maar Arne slaagde er niet in een overmachtseindspel te bereiken, remise dus (8-12).

Met deze nederlaag is Ons Genoegen teruggevallen naar de 7e plaats in de 1e klasse B en doet GDC Gorichem nog volop mee in de strijd om de titel. Na de winterstop van ruim een maand wordt in 2012 duidelijk wie de titel gaat pakken. Ons Genoegen doet er goed aan nog wat punten te pakken om degradatiewedstrijden af te wenden. Wordt vervolgd in 2012!

TWEEDE KLASSE C

Prijsschieten bij Boboli dammers

Enkele kilometers verderop wist Boboli Bunschoten fors uit te halen tegen de reserves van DVSB. Het werd een ware schiettent in het vissersdorp waar de dammers met 18-2 zegevierden! De Bunschoters blijven koploper, ook al ziet het Lelystad steeds in haar kielzog.

Teamcaptain van DVSB 2, Henk de Groot, werd geconfronteerd met 2 aderlatingen. De afwezigheid van de jarige Ad Vreeswijk was tevoren ingecalculeerd, maar de afmelding van de helaas ziek geworden Michiel Luiten kwam totaal onverwacht. Op de borden 9 en 10 begon DVSB-2 daardoor met 2 invallers met weinig landelijke ervaring.

Het begon met Henk de Groot, die niet opgewassen was tegen Wim Muys. Hij kreeg na een opgelopen schijfachterstand geen poot meer aan de grond.

Daarna leek Martin Veldhuizen tegen naamgenoot en jeugdspeler Lucas Veldhuizen de stand weer gelijk te trekken met een doorbraak naar dam. De DVSB’er zou direct daarna weliswaar weer op slag zijn gekomen, gevolgd door een gelijkwaardige tussenstand, maar de fatale combinatie die Lucas voor hem daarna in petto had werd hem fataal.

Willem Bor zette Adrie Butzelaar direct onder druk en het schijfverlies dat de DVSB’er daardoor opliep kon niet meer worden goedgemaakt.

Gerhard de Graaf versloeg Hans Loots, die vanuit klassiek in het eindspel teveel randschijven had en zodoende van het bord werd gedrukt.

Cor de Jong won van Ton van de Ploeg in een prachtige, maar ingewikkelde partij. Maar langzaam maar zeker wist de Bunschoter een gunstig eindspel te bereiken en wikkelde foutloos af naar de winst. Serf Klinkenberg onderging hetzelfde lot tegen Marten van de Groep en moest lijdzaam toezien hoe hij steeds meer in het nauw werd gedreven (12-0).

Gelukkig slaagde Cees Binnenkade er in de spreekwoordelijke eer te redden voor DVSB door Huibert Koops de hele wedstrijd in bedwang te houden en te remiseren.

Dat deed ook Herman Peters, maar maakte tegen Huib Poort wel een inschattingsfout in het eindspel. De Bunschoter verzuimde echter op dat moment combinatief toe te slaan.

Bertus de Harder won van Henk Vogelenzang de Jong in een aanvallende partij. Schijfwinst in een dammeneindspel was het gevolg. De Bunschoter speelde het netjes uit door nog een schijf op te peuzelen en er een overmacht ontstond.

Peter Frans Koops won van een fors ruilende Dick Roelofs, die voor een punt ging. Toch forceerde de Bunschoter in het eindspel schijfwinst en nadat de DVSB’er zijn stelling zag vastlopen restte hem één goede zet: ook opgeven!


Zenderstad krijgt te weinig

Na 2 keer een voorsprong te hebben genomen rolde het eurootje uiteindelijk voor Zenderstad toch de verkeerde kant op. De IJsselsteinse formatie verloor uit eindelijk met het kleinst mogelijke verschil van IJmuiden 2: 11-9

Zenderstad kwam binnen het uur op voorsprong door Hans Verhoeven die zijn jeugdige opponent vloerde met een damzet. Nog geen 2 minuten later stond het alweer gelijk na verkeerd achterlopen van René Nurmohamed. Hij werd afgestraft werd met een winnende damcombinatie van eveneens een jeugdige opponent.

Daarna bracht Rob de Meij Zenderstad weer aan de leiding door de 3e jeugdspeler van IJmuiden in een hekstelling te nemen dat goed was voor een damzet met winnend spel.

Een volgend puntje nam Ruud de Graaff voor zijn rekening die door secuur manoeuvrerend iets beter kwam te staan. Helaas voor hem niet genoeg om een gooi naar de winst te doen. Rondom de tijdcontrole liepen de partijen van Theo van Londen en Arie Koster in het eindspel verkeerd af voor Zenderstad waardoor de tussenstand op 5-7.

Vervolgens waren er nog 4 partijen volop bezig die allen over het 5e uur heen getild werden.

Patrick van der Tol moest genoegen nemen met remise na steeds een aanvallende rol te hebben vervuld. Verrassend was het taaie verweer van Gerard Bakker die vlot in de partij een schijf achter kwam maar voor een goed resultaat bleef doorknokken. Na ook dam gehaald te hebben kon Gerard voorkomen dat het voor zijn tegenstander een winnend overmacht eindspel werd.

Een laveerpartij bij Ben van der Linden, die in het middenspel schijfwinst forceerde. Hierna ging het mis en moest hij zijn tegenstander een damdoorbraak toestaan. Met veel moeite kon ook Ben naar de damlijn gaan en toch nog dat magere puntje binnenhalen.

Alle ogen waren nu op Rutger Oskam gericht die in een fraaie flankspelpartij het overwicht had genomen. Maar overwicht tegen een ruime 1100 speler resulteert niet automatisch in winst. Zo ook nu kon Rutger niet voorkomen dat zijn tegenstander een remise in de stand kon breien waarna Zenderstad niet het broodnodige extra puntje kreeg om een verdiend gelijkspel mee naar IJsselstein te nemen.

Uitslagen en standen

Hoodklasse A

 

ADG – DVSB 12-8; Lent - Witte van Moort 2 14-6; MTB Hoogeveen – TDV 9-11; De Oldehove – WSDV 11-9; Het Noorden - CTD Arnhem 6-14; Damvereniging VBI 2 - Dammers uit Oost 11-9.

Stand: 1.De Oldehove 7-12; 2.CTD Arnhem 11; 3.TDV 10; 4.Dammers uit Oost 9(86); 5.WSDV 9(80) 6.Damver. VBI 22 9(77) 7.MTB Hoogeveen 6(68) 8.Lent 6(67) 8.ADG 4(59) 10.Het Noorden 4(56) 11.Witte van Moort 2 3; 12.DVSB 1.

pl

Hoofdklasse A

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

W

Pt

Bordpt

1

De Oldehove

**

12

..

10

11

11

10

..

14

14

..

..

7

12

82

58

2

CTD Arnhem

8

**

15

..

..

..

10

14

..

14

13

13

7

11

87

53

3

TDV

..

5

**

..

8

..

11

12

15

..

12

19

7

10

82

58

4

Dammers uit Oost

10

..

..

**

..

9

13

12

..

16

9

17

7

9

86

54

5

WSDV

9

..

12

..

**

..

9

10

14

..

13

13

7

9

80

60

6

Damvereniging VBI 2

9

..

..

11

..

**

11

9

12

10

..

15

7

9

77

63

7

MTB Hoogeveen

10

10

9

7

11

9

**

..

..

12

..

..

7

6

68

72

8

Lent

..

6

8

8

10

11

..

**

..

10

14

..

7

6

67

73

9

ADG

6

..

5

..

6

8

..

..

**

8

14

12

7

4

59

81

10

Het Noorden

6

6

..

4

..

10

8

10

12

**

..

..

7

4

56

84

11

Witte van Moort 2

..

7

8

11

7

..

..

6

6

..

**

10

7

3

55

85

12

DVSB

..

7

1

3

7

5

..

..

8

..

10

**

7

1

41

99


ADG – DVSB 12-8:
1.Wim Martin (1063) - Jelmer Martens (1184) 1-1 (9) 2.Ton Bollebakker (1255) - Leo van der Laan (1177) 0-2 (5) 3.Cees Strooper (1284) - Fred van Amersfoort (1046) 1-1 (10) 4.Andrew Tjon A Ong (1296) - Jerrie den Os (1084) 2-0 (2) 5.Harry de Waard (1214) - Robert Sall (1236) 1-1 (7) 6.Kees de Jonge (1012) - Erik Maijenburg (1049) 1-1 (8) 7.Gerrit de Bruijn - (1241) - Evert van Grondelle (767) 2-0 (3) 8.Leo Rosendaal (1194) - Alex Ketelaars (1012) 2-0 (1) 9.Marcel Everloo (1017) - Gerard van Mourik (1144) 0-2 (4) 10.Frits Stuger (944) - Dick Beking (1149) 2-0 (6)

Eerste klasse B

Constant-Charlois Rotterdam 2 - Leids Damgenootschap 3-17; RDC Rijnsburg 2 - HDC Ons Doel Bereikt 9-11; GDC Gorinchem - Ons Genoegen Utrecht 12-8; Kennemerland – Middelburg 10-10; VAD - Samen Sterk 10-10; 020 2 - Denk en Zet Hardinxveld 9-11.

Stand: 1.Leids Damgenootschap 7-13; 2.GDC Gorinchem 12; 3.VAD 10; 4.Kennemerland 9(80) 5.DEZ Hardinxveld 9(78) 6.Middelburg 8; 7.Ons Genoegen Utrecht 7; 8.Samen Sterk 6; 9. HDC Ons Doel Bereikt 4(61) 10.RDC Rijnsberg 2 24(58) 11.020 2 2; 12.Constant-Charlois Rotterdam 2 0.

pl

Eerste klasse B

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

W

Pt

Bordpt

1

Leids Damgenootschap

**

..

..

..

11

11

10

12

14

..

15

17

7

13

90

50

2

GDC Gorinchem

..

**

10

12

10

12

12

11

..

..

13

..

7

12

80

60

3

VAD

..

10

**

11

8

..

..

10

..

12

12

12

7

10

75

65

4

Kennemerland

..

8

9

**

11

10

..

11

..

..

16

15

7

9

80

60

5

Denk en Zet Hardinxveld

9

10

12

9

**

..

..

..

11

16

11

..

7

9

78

62

6

Middelburg

9

8

..

10

..

**

13

..

12

10

..

15

7

8

77

63

7

Ons Genoegen Utrecht

10

8

..

..

..

7

**

10

11

10

..

16

7

7

72

68

8

Samen Sterk

8

9

10

9

..

..

10

**

14

14

..

..

7

6

74

66

9

HDC Ons Doel Bereikt

6

..

..

..

9

8

9

6

**

11

..

12

7

4

61

79

10

RDC Rijnsburg 2

..

..

8

..

4

10

10

6

9

**

11

..

7

4

58

82

11

020 2

5

7

8

4

9

..

..

..

..

9

**

14

7

2

56

84

12

Constant-Charlois Rotterdam 2

3

..

8

5

..

5

4

..

8

..

6

**

7

0

39

101

GDC Gorinchem - Ons Genoegen Utrecht 12-8:
1.Theo Voorspuij (1291) - Wouter van Beek (1272) 2-0 (6) 2.Rik Verboon (1213) - Lex den Doop (1106) 2-0 (2) 3.Theo de Swart (1334) - Johan Strous (1138) 2-0 (9) 4.Henk Houweling (1179) - Arne van Mourik (1240) 1-1 (10) 5.Pelle Sterk (1138) - Wim Vlooswijk (1121) 1-1 (4) 6.Ernst de Heer (936) - Auke Zijlstra (1198) 0-2 (8) 7.Arie van Genderen (1063) - Cock van Wijk (1210) 0-2 (3) 8.Albert van den Berg (936) - Lex van Amerongen (1091) 2-0 (7) 9.Marienes van Genderen (1103) - Gerard Morsink (968) 1-1 (5) 10.Ger Verhoeven (1087) - Arie Schwartz (1013) 1-1 (1)

Tweede klasse C


Boboli Bunschoten - DVSB 2 18-2; WSDV 4 – Lelystad 9-11; Kennemerland 2 - DES Lunteren 3 12-8; Zaanstreek 2 - Harderwijk 2 9-11; IJmuiden 2 – Zenderstad 11-9.


Stand: 1.Boboli Bunschoten 6-11; 2.Lelystad 6-10; 3.SNA 2 6-8 (76) 4.DVSB 2 6-8(63) 5.Harderwijk 2 6-8(63) 6.Zaanstreek 2 7-8(72) 7.WSDV 4 7-6(71) 8.IJmuiden 2 7-6(66) 9.Kennemerland 2 7-3; 10.Zenderstad 6-2; 11.DES Lunteren 3 6-0.

pl

Tweede klasse C

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

W

Pt

Bordpt

1

Boboli Bunschoten

**

11

..

18

..

13

..

11

10

..

14

6

11

77

43

2

Lelystad

9

**

11

11

17

..

11

..

..

..

14

6

10

73

47

3

SNA 2

..

9

**

..

7

15

..

13

..

15

17

6

8

76

44

4

DVSB 2

2

9

..

**

11

..

..

13

..

13

15

6

8

63

57

5

Harderwijk 2

..

3

13

9

**

11

11

..

16

..

..

6

8

63

57

6

Zaanstreek 2

7

..

5

..

9

**

12

13

11

15

..

7

8

72

68

7

WSDV 4

..

9

..

..

9

8

**

7

13

13

12

7

6

71

69

8

IJmuiden 2

9

..

7

7

..

7

13

**

12

11

..

7

6

66

74

9

Kennemerland 2

10

..

..

..

4

9

7

8

**

9

12

7

3

59

81

10

Zenderstad

..

..

5

7

..

5

7

9

11

**

..

6

2

44

76

11

DES Lunteren 3

6

6

3

5

..

..

8

..

8

..

**

6

0

36

84


Boboli Bunschoten - DVSB 2 18-2:
1.Huibert Koops (1013) - Cees Binnenkade (1188) 1-1 (7) 2.Marten van de Groep (1090) - Serf Klinkenberg (967) 2-0 (6) 3.Bertus de Harder (1208) - Henk Vogelenzang de Jong (1104) 2-0 (9) 4.Peter Frans Koops (1158) - Dick Roelofs (1027) 2-0 (10) 5.Cor de Jong (1250) - Ton van der Ploeg (964) 2-0 (5) 6.Gerhard de Graaf (996) - Hans Loots (851) 2-0 (4) 7.Wim Muys (1127) - Henk de Groot (890) 2-0 (1) 8.Wim Bor (1026) - Adri Butzelaar (873) 2-0 (3) 9.Huib Poort (889) - Herman Peters (683) 1-1 (8) 10.Lucas Veldhuizen (588) – Martin Veldhuizen (598) 2-0 (2)

IJmuiden 2 – Zenderstad 11-9:
1.Joop Wind (1135) - Rutger Oskam (1032) 1-1 (10) 2.Elbert Holkamp (1038) - Gerard Bakker (1045) 1-1 (8) 3.Paul Smit (1026) - Ruud de Graaff (1042) 1-1 (4) 4.Marcel Doornbosch - Theo van Londen (904) 2-0 (5) 5.Berrie Bottelier (767) - Arie Koster (969) 2-0 (6) 6.Nicole Schouten (839) - Patrick van der Tol (949) 1-1 (7) 7.Jan-Maarten Koorn (803) - Ben van der Linden (931) 1-1 (9) 8.Vince van der Wiele (565) - Hans Verhoeven (949) 0-2 (1) 9.Jurrian Fischer (698) - Rob de Meij (937) 0-2 (3) 10.Max Doornbosch (830) - René Nurmohamed (674) 2-0 (2)



Voor alle uitslagen: zie www.kndb.nl (Nationale Competitie)