Ton Sijbrands heeft zijn wereldrecord simultaan blinddammen opnieuw op zijn naam geschreven. Na een marathonzitting van liefst 42 uur - tot vannacht 04.00 uur – haalde Sijbrands 76,78 % resultaat tegen 28 spelers. Ook al ging het moeizaam, toch een wereldse prestatie!!
Achttien winstpartijen, drie verliespartijen en zeven remises. Hij voldeed daarmee aan de norm van werelddambond om minstens 70 % te halen.
De geslaagde recordpoging is uiteindelijk wel in gevaar geweest. Zo mocht ADG’er Kees de Jonge als eerste de punten binnenhalen omdat Ton een verkeerde stelling in zijn hoofd had en zo maar 2 schijven naar dam weggaf!
Voorts werden een aantal partijen opgegeven die beslist nog het doorspelen waard waren, zoals bij Jan van Bergen en Harry van der Vossen, die de remise misten.
Winst na ruim 40 uur zwoegen kwam op naam van Edwin Remmerswaal na een combinatief slot. De overige UPDB’ers, t.w. Cees Strooper, Paul de Heus, Peter-Frans Koops, Evert v.d. Pol, Nico Verhoeven en Erik Mayenburg hadden het nakijken.
Het record was te volgen via www.wereldrecordblindsimultaandammen.nl en het Culemborgse bedrijf Hordijk & Hordijk was de sponsor. De wedstrijd vond plaats in het Olympisch Stadion en Erica Terpstra deed afgelopen donderdag de bruisende openingsspeech.
Sinds 1982 was het de tiende keer dan oud-wereldkampioen zijn eigen record verbeterde.
Erno Prosman uit Delft had het record in 2008 na 22 uur op 27 partijen gebracht.