|
Aanwezig: afgevaardigden van ADC Amerongen, ADG Amersfoort, Austerlitz, DAWO Woudenberg, DVSB Soest, Huizen, LDV Loenen, NDG Nieuwegein, OG Utrecht, Overvecht, UDG-Vriendenkring, Zenderstad. Afwezig met kennisgeving: dc Barnsteen Bunschoten, Huizen, Loosdrecht Afwezig zonder kennisgeving: DEZ Woerden
1. OPENING Voorzitter Harry Vredeveldt opent om 20.10 uur de vergadering en heet iedereen van harte welkom.
2. INGEKOMEN STUKKEN EN BESTUURSMEDEDELINGEN Er zijn afzeggingen binnengekomen van Huizen en Loosdrecht. Bunschoten zegde (weer) af via Harry de Waard. Er is een brief van de kascontrolecommissie binnengekomen die bij agendapunt 7 ter sprake gebracht zal worden. …. EN BESTUURSMEDEDELINGEN • De voorzitter van de KNDB (gelukkig niet die van de UPDB) gaat binnenkort aftreden en o.a. via de provinciale bonden wordt gezocht naar een geschikte opvolger. De UPDB wil Wouter van Beek aanbevelen als voorzitter. • De bondsraadvergadering van de KNDB van 8 november is niet doorgegaan vanwege een onvolledige begroting. - Subsidies van de overheid naar de KNDB worden steeds verder afgebouwd. Dat zal waarschijnlijk betekenen dat de leden via de provinciale bonden meer moeten gaan betalen aan de KNDB. • Rapidkampioenschap van Nederland vindt plaats op zondag 7 december in Den Hommel in Utrecht. Opgeven via de eigen vereniging. De finaleronden worden op zondag 21 december gespeeld. Er worden enkele momenten stilte in acht genomen voor hen die dit boekjaar overleden.
3. NOTULEN jaarvergadering 14 november 2007 De notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Met dank aan de notulist Paul de Heus.
4. JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS Zonder opmerkingen wordt het verslag goedgekeurd, met dank aan secretaris Paul de Heus.
5. JAARVERSLAG JEUGDZAKEN
Het is een uitgebreid verslag geworden, ondanks dat een aantal activiteiten van de verenigingen niet zijn opgenomen. Teus de Mik verwijst naar de verschillende sites waar veel informatie te vinden is.
6. JAARVERSLAG PENNINGMEESTER
Het begrote tekort van 75 euro is een voordelig saldo geworden van ruim 230 euro, o.a. doordat jeugdtrainers (Jan Jacobs en Bert Habets) afzagen van de hun toegezegde vergoeding.
7. VERSLAG KASCONTROLECOMMISSIE
Paul de Heus leest het verslag voor van de leden van de kascontrolecommissie. Daarin staat te lezen dat zij de financiële administratie hebben gecontroleerd en in orde hebben bevonden. Op grond hiervan verzoeken zij de vergadering om de penningmeester decharge te verlenen.
8. BENOEMING KASCOMMISSIE
Van de oude commissie, bestaande uit Henk Zoonen en Sjef Valk jr. treedt laatstgenoemde af.
9. BEGROTING 2008 – 2009 en VASTSTELLING CONTRIBUTIE
De penningmeester licht een en ander toe. De kosten voor de website zijn nu een stuk lager dan vorig jaar toen een duur programma werd aangeschaft.
Er is geen reden de contributie te verhogen.
10. INVENTARISATIE RONDVRAAG Er melden zich aan: Cock van Wijk (OG Utrecht), Wil van de Broek (Austerlitz), Ben van der Linden (LDV Loenen), Wim van Stempvoort (ADC Amerongen), Evert van Grondelle (ADC amerongen), Bert Habets (Zenderstad) en Tiemen Smit (Overvecht).
11. BONDSCOMPETITIE
In 2010-2011 bestaat de hoofdklasse uit zes teams, de eerste klasse uit vijf teams evenals de nieuw te starten tweede klasse. De viertallencompetitie blijft daarnaast gewoon bestaan. In elke klasse vindt een dubbelrondige competitie plaats.
12. WEDSTRIJDREGLEMENT Het vernieuwde reglement wordt toegelicht en zonder wijzigingen aangenomen. Een belangrijke verandering is dat elk team de op papier vier sterkste spelers aan de eerste vier borden dient op te stellen. Dat mag overigens in een zelf gekozen volgorde. Een leeg bord mag dus niet aan een van de eerste vier borden ‘opgesteld’ worden.
13. SPONSORING De voorzitter somt enkele mogelijkheden op: • extra sponsor naast Everloo voor de UPDB-boekjes. Everloo heeft daarmee ingestemd. • ‘vrienden van de UPDB’: voor 50 euro per jaar kan iemand vriend worden. Dat geld krijgt een tevoren vastgesteld doel, bijvoorbeeld ouderen of jeugd. • financieren van de UPDB-site Op de vraag van Van der Linden hoe duur adverteren in een UPDB-boekje is, antwoordt De Mik dat dat grofweg 100 euro per halve pagina kost.
14. BESTUURSVERKIEZINGDe secretaris Paul de Heus en de wedstrijdleider persoonlijk Harry de Waard zijn aftredend en herkiesbaar. Er zijn geen tegenkandidaten en beiden worden bij acclamatie herkozen.
15. LOTING BEKERWEDSTRIJDENDe eerste ronde zal plaatsvinden in de derde week van januari 2009 (26-30 januari), de tweede ronde in de week van 9-13 februari, de halve finale in de week van 23-27 februari en de finale in de week van 9-13 maart 2009. De vijftien opgegeven teams worden door de aanwezigen aan elkaar gekoppeld. Het speelschema is direct na deze vergadering te vinden op de UPDB-site
16. RONDVRAAGVan den Broek (Austerlitz): Antwoord: Van der Linden (LDV Loenen): Van Stempvoort (ADC): Antwoord: Zorgt elke vereniging er wel voor dat er stukjes in de kranten komen? Is een belangrijke manier om aan de weg te timmeren. Antwoord: Antwoord: Voorzitter Vredeveldt
Het artikel in het Algemeen Dagblad van 15 oktober 2008
Antwoord:
16. RONDVRAAGNiets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering om 23:10 uur. Hij dankt de aanwezigen voor hun enthousiaste inbreng. Het bestuur is blij met de levendige vergaderingen die daarvan het gevolg zijn. Hij wenst iedereen wel thuis.
Utrecht, 12 november 2008
Vastgesteld op…………………………
Secretaris
Voorzitter |
||||